Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megan coupe ph1 2.0 16V 1996R


marci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam kupić megan coupe 2.0 16V.Mam jednak duże wątpliwości co do silnika

2.0 16V, z tego co czytałem to silnik f4r jednak w lagunach wygląda on inaczej.

Czy był on montowany w innych samochodach czy jest to mało popularna jednostka?

Jak wygląda sprawa z cześciami zamiennymi rozrząd, przepływomierz, silnik krokowy, sprzęgło, wtryskiwacze,rozrusznik,alternator itp czy są dostępne (drogie?) ewetualnie czy pasują od jakiegoś bardziej popularnego 2.0.

Czy da się zczytać kody błędów tego silnika jakimś popularnym testerem (może dostępnym na allegro)

Czy skrzynia biegów jest taka sama jak w innych megankach?

Czy częsci takie jak wachacze przeguby drążki kierownicze pasują od "zwykłej" meganki,

czy też są dużo droższe.

Da się tym jeżdzić na gazie (sekwencja np stag 300)

 

Wiem że zadaje dużo pytań jak na początek ale do tej pory nie miałem stycznosci z Renault

 

Z góry dziękuje za odpowiedz.

 

Pozdrawiam :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 16V, z tego co czytałem to silnik f4r
w tych rocznikach był F7R
Czy da się zczytać kody błędów tego silnika jakimś popularnym testerem (może dostępnym na allegro)
z tym może być ciężko
Czy skrzynia biegów jest taka sama jak w innych megankach?
JC5 - tylko ten silnik miał taką, czasem w 2.0 8v w scenikach też pojawiała się JC5, ale mogła mieć inne przełożenia - generalnie skrzynie są dosyć delikatne
Czy częsci takie jak wachacze przeguby drążki kierownicze pasują od "zwykłej" meganki,
2.0 16v ma trochę inne zawieszenie niż pozostałe meganki, ale części nie są dużo droższe
Jak wygląda sprawa z cześciami zamiennymi rozrząd, przepływomierz, silnik krokowy, sprzęgło, wtryskiwacze,rozrusznik,alternator itp czy są dostępne (drogie?)
wchodzisz na stronę foty lub intercarsu i sobie porównujesz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat 2.0 16V chyba częściej bywał w innych modelach, niż w Megane. Tak mi się wydaje. Większość osprzętu występuje w innych jednostkach. Część wyłącznie w tym modelu. CZy są drogie? Wo zależy co dla kogo to oznacza. Nie są droższe od innych części do innych silników Renault. Z dostępnością, też wielkiego problemu nie ma. NA zczytywanie błędów jakims skaneren z Allegro to jrnak nie licz. Nie wiem jakie skrzynie montowane były do tej jednostki w MI, ale raczej mają inne przełożenia. W MII już tylko montowane są skrzynie 6-biegowe. Niektóre części zawieszenia są inne. Np. wahacze. Są jednak dostępne i tak samo drogie/tanie. Z gazem ten silnik działa idealnie. Sam mam założonego staga300 i sobie chwalę. Problemów (odpukać) zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ja sie dolacze ;-). Megan coah 2.0 16.v Mieszkam w Bydgoszczy z czesciami wyglada to tak ze nawet intercars nie maja specyfikacji na niekotre czesci.. Przyklad wymiana amortyzatora.... 4 amortyaztory rzaden nie pasowal.... (roznica w otworach ) dostac uszczelki pod wydech ...kolektor.... to jak wygrac 6 w totolotka ;-).... Silnik jak pasek rorzadu pujdzie to wydatek okolo 2,5 tysiaca ( inny silnik + wymiana ). (wymiana zaworow planowanie itd itp poprostu sie nie oplaca )Teraz skrzynia mi sie rozwalila nastepne 2 tysiace ;-)....hihi po zlozeniu jakos nie dziala ;-)... Staga polecam mi pali 10 litrow gazu nie wiem czy to duzo ??

jest male ale....uwazaj bo nie daja do Staga odpowiedniego parownika na te 147 km !!!

Pesymista ??Ale i tak Meganki nie zaminie ;-)... Koledzy wyzej zreszta sa bardziej doswiadczeni wiec wybor nalezy do Ciebie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!