Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

chip tuning w meg II 1.5 dCi


pol555

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko z ciekawosci zapytalem sie w warsztacie co robia takie rzeczy. Powiedzieli , ze bede mial ok 100- 105 koni po modyfikacji.

Oczywiscie na pytanie "a co z silnikiem, czy nagle wszystko sie w nim nie posypie?"

Odpowiedzieli "Oczywiscie, ze nie. Gwarantujemy, ze wszystko bedzie okej"

 

Moze jakbym dostal jakas profesjonalna, wyczerpujacą odpowiedz, to rozwazylbym mozliwosc modyfikacji. Jak na razie wole nie ryzykowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sie tam wybiore, tylko troche pozniej :) Na razie mialem inne wydatki ; Alufelgi+opony,wymiana oleju i swozni... takze poszlo troche gotowki... Moze za kilka miechow "zchipuje" moja megi :)

W sumie przydaloby sie wiecej mocy, teraz zalozylem szersze gumy i troche ubylo na dynamice. Z checia bym to zmienil :)

 

Moze ktos z was ma doswiadczenie z chipowaniem silnika 1.5 dci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,

widzę że nikt już długo nie odpowiadał na to zapytanie więc postanawiam wznowić temat.

Wie ktoś może coś odnośnie chip'owania tego silnika 1,5 dci 60kW?? Czuć różnicę w dynamice jazdy. A może jakieś inne modyfikacje nie dużym kosztem a z odczuwalnym efektem??

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem Clio dci z 86KM i panowie tunerzy z Dynosoft Wrocław określili bezpieczny pułap w okolicach 100KM - w niutonach z 200Nm na około 240Nm plus optymalizacja charakterystyki... co dało by do 1s w sprincie do 100km/h i troszkę lepszą już i tak niezłą elastyczność ... nie zdecydowałem się i Tobie też nie polecam...bo...oddajesz im 1500zł... dla bezpieczeństwa musisz przy tym zwiększyć częstość wymian oleju (co 10tyś) oraz dłużej po dynamicznej jeździe studzić turbinę... a zysk masz sumarycznie i obiektywnie niewielki... :/

 

To nie to co z 1.9 tdi 90KM 210Nm zrobić 118KM i 250Nm...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co dało by do 1s w sprincie do 100km/h i troszkę lepszą już i tak niezłą elastyczność ...

Bardziej niż zysk w sprincie, interesowało by mnie możliwość dynamiczniejszego wyprzedzania, czyli czy dało by się odczuć wzrost mocy w prędkościach 80-120 km/h niż przed modyfikacją.

Pozdrawiam Tomek

 

PS. Mam nadzieję, że nie naruszam regulaminu cytując fragment wypowiedzi przedmówcy, jeśli tak to z góry przepraszam i ewentualnie proszę o zwrócenie uwagi tak już na przyszłość ;-)

z pozdrowieniami dla Adminów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej niż zysk w sprincie, interesowało by mnie możliwość dynamiczniejszego wyprzedzania, czyli czy dało by się odczuć wzrost mocy w prędkościach 80-120 km/h niż przed modyfikacją
na pewno da się to odczuć.Wzrost momentu wyczujesz od razu po chipie.
dla bezpieczeństwa musisz przy tym zwiększyć częstość wymian oleju (co 10tyś) oraz dłużej po dynamicznej jeździe studzić turbinę... a zysk masz sumarycznie i obiektywnie niewielki... :/
bla,bla,bla....w 1.9dCi przelatałem na zmodzonym silniku prawie 300tkm bez żadnego bawienia się w skracanie wymiany oleju i wydłużanie momentu schładzania turbiny.Panowie na hamowniach zasypuja nas masą nie zweryfikowanych informacji chcąc zapewnic nas o swojej głebokiej wiedzy i ko mpetencji <ok>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz jest prosta Warto

bylo blisko 90PS i 206nm - seria

obecnie realnie jest ok 110PS i pod 250nm

 

W tak lekkim aucie po odchudzeniu (1078kg)

Smiga AZ niedowiary -

Jedyny mankament to lekkie kopcenie przy mocnym duszeniu i tak jak ktos wspomnial wieksza dbalosc o podzespoly jak turbo i wymiana oleju max co 15 tys i po jezdzie chlodzenie na jalowym

Osiagi odchudzony

seria 0-100 = 11,4sek chip 0-100 = 10.2sek

60-100 na 4 = 7,3sek 60-100 = 6,1sek (tu dopiero czuc roznice w dynamice)

Nawiasem mowiac z tego silnika da sie i zrobic pod 120 i z 260-270 nm (tyle bez pierdniecia robi sie w 1,5 78KW) - niestety trza by wymienic niektore komponenty - bo seryjne by sie wysr..... niestety nie sa one zaprojektowane do wysokiego podnoszenia mocy :-( i z tego co rozmawialem z Tunerem podobnie jest w 1,9dCi tyle ze tam bezpiecznie da sie i pod 160/350nm

Z kolei 1,5 dCi wystepowaly az w 4 wersjach 63PS... 82PS(inne turbo plastikowe rury do i/c, wiekszy I/C, wtryski max dajace do ok 100-105ps) ,86km(inne turbo, stalowe rury i/c mocniejsze wtryski) 106PS (inne turbo , wieksze wtryski, zmienione dozowania paliwa)

Tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez żadnego bawienia się w skracanie wymiany oleju i wydłużanie momentu schładzania turbiny

chodziło mi o to - sam napisałeś, że nie studziłeś dłużej a to miałem na myśli

tommi napisał/a:

trudno mi uwierzyć aby bez studzenia turbiny aby ona dłuuugo służyła

nie pisałem nigdzie,że nie studziłem turbiny.Robiłem to tak samo jak przed modzeniem.

skoro robiłeś to tak samo (studzenie turbiny) przed modzeniem jak i po modzeniu (chodzi mi o czas studzenia)to uwierz mi, że na pewno to było za krótko....skoro u mnie przed modzeniem po dłuższym pałowaniu dochodziło do 300st na EGT a po chipie do 700 i wyżej wiec nawet skoro wcześniej po normalnej jeździe czekałem ok 30s to teraz już min 1km przed dojazdem do celu nie pałuje i czekam trochę dłużej, natomiast przy normalnej jeździe to kolo 20-30s. Póki co przebieg mam 170 tys i jeszcze nic z nią nie robiłem. Drugim warunkiem wpływającym na czas studzenie jest ciśnienie turbo-na ile ją masz podkręconą... seria w megi 1 ph 2 jest 0.9 bara (takie przynajmniej miałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!